За нас

Кои сме ние

Како национално „претпријатие за висока технологија“ и „технолошки напредна“ компанија, airdow е длабоко вклучен во полето на производи за третман на воздух многу години.Ние ги сметаме независните иновации и совладувањето на основната технологија како камен-темелник на развојот на компанијата.Компанијата долги години е на водечка позиција во извозот на прочистувачи на воздух.Техничкото ниво го води светот.Поставивме бази за производство и истражување и развој во Хонг Конг, Ксиамен, Џангжу, а нашите производи се продаваат низ целиот свет.
Со седиште во Сиамен Сити, провинцијата Фуџијан, airdow има две марки „aodeao“ и „airdow“, главно произведувајќи прочистувачи на воздух за домаќинство, возила и комерцијални и системи за вентилација на воздухот.Основана во 1997 година, Airdow е производствена компанија специјализирана за истражување и развој, производство, продажба и сервис на прочистувачи на воздух за апарати за домаќинство.Ердоу има повеќе од 30 технички професионалци, група висококвалитетен менаџерски персонал и повеќе од 300 вработени.Има повеќе од 20.000 квадратни метри стандардни работилници.Воспоставува целосен вертикален синџир на снабдување што вклучува фабрики за обликување со вбризгување, фабрики за прскање, производствени работилници, оддели за истражување и развој и дизајн и други придружни капацитети, со годишно производство од повеќе од 700.000 прочистувачи на воздух.
Ердоу се придржува до деловната филозофија на „иновативност, прагматизам, трудољубивост и извонредност“, го застапува принципот „Почитувај ги луѓето, грижа за луѓето“ и го зема „Постојан развој, потрага по извонредност“ како цел на компанијата.
Водечката технологија за прочистување на воздухот вклучува: технологија за прочистување на ладен катализатор, технологија за прочистување нано, технологија за прочистување на фотокатализатор, технологија за стерилизација на кинеска хербална медицина, технологија за соларна енергија, технологија за генерирање негативни јони, API технологија за автоматско сензорирање за загадување на воздухот, технологија за филтрирање HEPA, технологија за филтрирање ULPA, ESP високонапонска електростатска стерилизација технологија.
Попатно, како член на алијансата за индустрија за прочистувачи на воздух, airdow беше награден со „High-Tech Enterprise“ и „Технолошки напредни“ претпријатија, сертификат за производ за еко дизајн и доби сертификат за кредитна чест на ниво на AAA.ISO9001 систем за управување и добиени домашни и странски сертификати за безбедност на производи CCC, UL, FCC, CEC, CE, GS, CB, KC, BEAB, PSE, SAA и многу други меѓународни безбедносни сертификати.Од OEM ODM до меѓународен независен бренд, производите се продаваат дома и во странство.

Нашата визија

 Да се ​​биде глобален експерт за третман на воздух

Нашата мисија

Обезбедете супериорни производи и услуги за да им помогнете на нашите клиенти за нивните поголеми достигнувања.

Нашата култура

Почитувајте ги луѓето, грижете се за луѓето

Што правиме

Со тим од технички професионални истражувања и развој, голем број висококвалитетен менаџерски персонал и професионална работилница за технологија за прочистување на воздухот и просторија за тестирање, супериорна производствена опрема, ADA произведува висококвалитетни прочистувачи на воздух и вентилатори за воздух.ADA доловува голем асортиман на производи за воздух, вклучувајќи домашен прочистувач на воздух, автомобил за прочистување воздух, комерцијален прочистувач на воздух, систем за вентилација на воздух, прочистувач на воздух на работната површина, прочистувач на воздух на подот, прочистувач на воздух на таванот, прочистувач на воздух на ѕид, пренослив прочистувач на воздух, HEPA прочистувач на воздух , јонизатор прочистувач на воздух, UV прочистувач на воздух, фото-катализатор прочистувач на воздух.

Зошто да не изберете нас

Долга историја

од 1997 година.

Силни способности за истражување и развој

поседува 60 патенти за дизајн и 25 патенти за комунални услуги.

Богато искуство на услугата ODM и OEM

HAIER, SKG, LOYALSTAR, AUDI, HOME DEPOT, ELECTROLUX, DAYTON, EUROACE итн.

Строг систем за контрола на квалитетот

ISO9001:2015 сертифициран;поминете ја фабричката ревизија од страна на The Home Depot;Одобрени UL, CE, RoHS, FCC, KC, GS, PSE, CCC.

Целосна палета на воздушни производи

вклучувајќи комерцијален прочистувач на воздух, домашен прочистувач на воздух, автомобилски прочистувач на воздух, комерцијален вентилатор, домашен вентилатор

Изложби

Активности

Компанијата организира активности за градење тим секоја година за да ги зголеми способностите за тимска работа.
активни